Dalsze opady śniegu, temperatura przeważnie na plusie i dobre warunki dla narciarzy - tak w telegraficznym skrócie prezentuje się prognoza pogody na najbliższe dni. W weekend - według wstępnych zapowiedzi - ma się przejaśnić.

Maksymalnie trzy stopnie na plusie pokażą dziś termometry w kraju. Najcieplej będzie na Podkarpaciu, Dolnym Śląsku i w województwie zachodniopomorskim. W przeważającej części Polski należy spodziewać się zachmurzenia i opadów śniegu lub deszczu ze śniegiem. W kurortach narciarskich kilka kresek poniżej zera. Warunki do szusowania - dobre.

Jutro opadów śniegu należy spodziewać się wyłącznie w górach i kurortach narciarskich. Temperatura będzie się utrzymywać na poziomie kilku kresek powyżej zera. Zachmurzenie będzie umiarkowane, momentami zza chmur będzie przebijać się słońce. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku - cztery stopnie na plusie, najzimniej - w okolicach zera/jednego stopnia - w województwie świętokrzyskim i na wschodzie kraju.

W czwartek i piątek wrócą opady śniegu. Sypać będzie praktycznie w całej Polsce. Temperatura nadal będzie utrzymywać się na plusie, osiągając maksymalnie cztery kreski na Dolnym Śląsku. Najchłodniej - jeden stopień na plusie - będzie na wschodzie kraju. Przejaśnień należy się spodziewać dopiero w weekend. Według wstępnych prognoz w sobotę przestanie sypać, a temperatura wyniesie od -2 do +2 stopni Celsjusza. W sam raz na narty!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni w specjalnym serwisie Interia.pl