W środę będzie mroźnie na wschodnich i północnych krańcach Polski. W niektórych województwach ze względu na sytuację pogodową mogą wystąpić utrudnienia na drogach. Piątek przyniesie ocieplenie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podaje, że zgodnie ze stanem na godzinę 7 wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Dyrekcja zwraca jednak uwagę na opady przelotnego deszczu lub mżawki, które utrudnią ruch na drogach w województwach małopolskim i zachodniopomorskim. Ponadto w województwach podlaskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim i opolskim kierowcom jazdę może utrudnić mgła.

Temperatura maksymalna sięgnie od -4 stopni Celsjusza na krańcach wschodnich, do ok. 3 na zachodzie. 

Wiatr słaby i umiarkowany, na północy oraz na zachodzie okresami dość silny i porywisty, południowo-wschodni i południowy.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1016 hPa i będzie spadać.

Czwartek, 20 grudnia

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami głównie w Małopolsce i na Podkarpaciu. Miejscami opady śniegu, a na zachodzie deszczu ze śniegiem i deszczu, lokalnie marznącego, powodującego gołoledź. 

Temperatura maksymalna od -5 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około 0 st. C w centrum i na Podkarpaciu, do 4 stopni na zachodzie. 

Wiatr słaby i umiarkowany, na południu kraju porywisty, południowo-wschodni i południowy. W Tatrach porywy do 70 km/h.

Piątek, 21 grudnia

Pojutrze temperatury dodatnie w całym kraju - od 1 stopnia Celsjusza w Białymstoku i Rzeszowie do 6 Celsjusza w Szczecinie.

Lokalne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu mogą wystąpić w województwach: lubuskim, zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim i podkarpackim.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!