Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi nawałnicami. Niewykluczone są lokalne trąby powietrzne i gradobicia. Ostrzeżenie dotyczy 10 regionów. Od rana trwa sprzątanie po nawałnicach, które przeszły nad południową i centralną Polską.

Burzowy front będzie się teraz przesuwał z zachodu na wschód i przyniesie kolejne wyładowania atmosferyczne połączone z ulewami, wichurami oraz gradobiciami. Synoptycy ostrzegają, że może spaść dziś nawet do 50 mm deszczu, a wiatr może osiągać w porywach nawet do 90 km/h.

Ostrzeżenie dotyczy 10 województw: małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego i łódzkiego.

W większości regionów wyraźnie się ochłodzi. Gorąco będzie jedynie na Podkarpaciu oraz na Lubelszczyźnie. Termometry wskażą tam maksymalnie 30-31 stopni Celsjusza. W pozostałych częściach kraju  chłodniej - na termometrach zobaczymy maksymalnie od 23 stopni Celsjusza w Gdańsku do 29 stopni Celsjusza w Kielcach.

Chmur będzie przybywać. Najwięcej rozpogodzeń na północnym-zachodzie Polski.

W czwartek pogoda ma się uspokoić. Burze już ustąpią i wyraźnie się ochłodzi. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 18 stopni Celsjusza w Gdańsku, przez 20 stopni Celsjusza w Łodzi, do maksymalnie 24 stopni Celsjusza w Rzeszowie. We wszystkich regionach spodziewane są opady deszczu, na szczęście na ogół przelotne. Na słońce też można liczyć. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

Piątek niemal wiosenny. Wartości na termometrach jeszcze spadną. Zdecydowanie najchłodniej będzie w Białymstoku i w Łodzi - maksymalnie do 16 stopni Celsjusza. Nieco cieplej tylko w Krakowie oraz w Rzeszowie. W całym kraju na ogół słonecznie oraz pogodnie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Przelotnie pokropi jedynie na Zachodnim Pomorzu oraz na Warmii i Mazurach. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!