​Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia oraz częściowo zachodnia znajdą się pod wpływem wyżów. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będą niże. Polska znajdzie się w zasięgu niżu, którego główny ośrodek znad Włoch powędruje nad północny Adriatyk a wtórny przemieści nad Bałtyk. Przez Polskę będzie przebiegać południkowo ułożona strefa frontu atmosferycznego. Z południa będzie napływało powietrze polarne morskie: na zachodzie chłodne, na wschodzie ciepłe.


W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na wschodzie kraju. Opady deszczu, na obszarze niemal całego kraju. W Sudetach przewidywane opadu śniegu. Na południu województwa dolnośląskiego oraz na Warmii prognozowana suma opadów do 15 mm. Wysoko w Sudetach możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm.

Lokalnie na Pomorzu mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 5 st. na krańcach zachodnich do 8 st. w centrum kraju i 17 st. na wschodzie Podkarpacia. Chłodniej jedynie w kotlinach sudeckich, gdzie temperatura wyniesie około 3 st. Wiatr na zachodzie słaby, zmienny, na wschodzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, południowo-wschodni. Na terenach podgórskich Karpat porywy do 60 km/h, wysoko w Beskidach i Bieszczadach do 90 km/h, w Tatrach do 150 km/h.

W nocy mgły na Pomorzu, w górach silny wiatr

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże, większe przejaśnienia na południowym wschodzie, a nad ranem również na krańcach zachodnich. Miejscami opady deszczu, od wschodniej części Pomorza przez Kujawy po Dolny Śląsk okresami o natężeniu umiarkowanym, w tym pasie lokalnie suma opadów do 15 mm, na wschodzie wybrzeża do 20 mm. Na obszarach podgórskich Sudetów i w Sudetach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Suma opadów w zachodniej połowie Polski do 15 mm, a na Pomorzu Wschodnim do 20 mm. Wysoko w Sudetach możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm.

Lokalnie na Pomorzu mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 1 st. na zachodzie Pomorza do 6 st. w centrum kraju i do 13 st. na wschodzie Podkarpacia, w kotlinach sudeckich od 0 st. do 2 st. Wiatr na zachodzie słaby, zmienny, na wschodzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, południowo-wschodni. Na terenach podgórskich Karpat porywy do 70 km/h, wysoko w Beskidach i Bieszczadach do 100 km/h, w Tatrach do 120 km/h.

W czwartek więcej przejaśnień. Opady głównie we wschodniej części kraju


W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, głównie we wschodniej połowie kraju. Temperatura maksymalna od 6 st. na krańcach zachodnich do 9 st. w centrum kraju i 17 st. na wschodzie Podkarpacia, w kotlinach sudeckich chłodniej: około 4 st. Wiatr na zachodzie słaby, zmienny, na wschodzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, południowo-wschodni. Wysoko w Beskidach i Bieszczadach porywy wiatru do 60 km/h, w Tatrach do 70 km/h.