W najbliższych dniach pogoda będzie bardzo dynamiczna - synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi burzami i silnymi opadami deszczu. Najgorzej będzie na południu. Lepsze informacje mamy dla mieszkańców północnych województw, gdzie zza chmur często przedzierać się będzie słońce. Taka pogodowa przeplatanka towarzyszyć nam będzie do soboty. W niedzielę, prawie w całej Polsce, prognozujemy typowo wiosenną, spokojną aurę.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Nad ranem na zachodzie i południu miejscami będą pojawiać się mgły ograniczające widzialność do 100 m.

Temperatura minimalna wyniesie od 7 do 12 stopni, tylko na północnym wschodzie od 2 do 6 stopni Celsjusza, a na Suwalszczyźnie przygruntowe przymrozki około minus 1 stopień.

W piątek, prawie w całej Polsce, zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Dużo chmur i silne opady deszczu tylko na Śląsku i w Małopolsce. Pojawią się także burze, w których może spaść do 20 mm deszczu.

W pozostałych województwach sporo słońca, zachmurzenie niewielkie. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza nad samym morzem, 18 stopni na Warmii i Mazurach, na Podlasiu i na Mazowszu, 19 stopni w woj. kujawsko-pomorskim, lubelskim, świętokrzyskim i na Podkarpaciu, 20 kresek w Łodzi, Małopolsce, Wielkopolsce, w woj. lubelskim i opolskim, do 21 stopni C w Szczecinie i we Wrocławiu.

Wiatr północno-wschodni i wschodni, okresami porywisty, słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny. Po południu w strefie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W sobotę na północy, zachodzie i południu pogoda się popsuje. Będzie padać. Dobre wiadomości mamy tylko dla mieszkańców Warmii i Mazur, Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny. W tych regionach spokojnie, z zachmurzeniem umiarkowanym.

Temperatura maksymalna wyniesie od 18-19 stopni na północy, wschodzie i na południu, 20 stopni C w centrum, do 21 kresek na zachodzie.

W niedzielę prawie w całej Polsce pogoda się poprawi - na zachodzie, na północy i na południu zza chmur będzie przedzierać się słońce. Duże zachmurzenie i opady deszczu prognozujemy tylko na Mazowszu, na Warmii i Mazurach i w województwie kujawsko-pomorskim.

Temperatura maksymalna wyniesie od 18-19 stopni nad morzem, na Warmii i Mazurach i na Podlasiu, 20-23 stopni w centrum, na zachodzie, na południu i na południowym wschodzie do nawet 24 kresek na Dolnym Śląsku.

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni w specjalnym serwisie Interia.pl