Wyjątkowo kapryśna pogoda czeka nas w ciągu najbliższych kilku dni. Raz będzie ciepło i wiosennie, innym razem deszczowo i chłodno. Oto prognoza pogody do końca tygodnia.

O ile wielkanocny poniedziałek w większości kraju był ciepły i bezdeszczewy, to we wtorek pogoda znacznie się pogorszy. Będzie chłodniej: od 9 kresek powyżej zera w województwie zachodnio-pomorskim, do 15 w centrum kraju. Praktycznie w całej Polsce spodziewane są opady deszczu. Najczęściej padać będzie na zachodzie i w centrum.

W środku tygodnia utrzyma się podobna pogoda. Nieco lepsze wiadomości dla mieszkańców południa kraju - tam częściej można spodziewać się przejaśnień. Wszędzie warto jednak mieć ze sobą parasol. Temperatury od 9 do 14 stopni Celsjusza.

W czwartek pogoda poprawi się. Przestanie padać i w wielu miejscach w kraju słońce wyjdzie zza chmur. Będzie wiosennie, zwłaszcza na południu. Tam słupki rtęci zatrzymają się na szesnastej kresce powyżej zera.

Niestety w piątek znów spadnie deszcz. Chmury przykryją cały kraj, będzie chłodniej. Temperatury spadną nawet do 5 stopniu na Podlasiu. Chłodno będzie także na północy. Najcieplej na południu, gdzie termometry wskażą 12 stopni Celsjusza.