W sobotę będzie ciepło, przy zachmurzeniu umiarkowanym z przejaśnieniami; miejscami możliwe przelotne opady deszczu i burze. Na Śląsku Opolskim i na Mazowszu będzie nawet 17 st. C.

W sobotę w ciągu dnia prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane, z przejaśnieniami.

"Z chmur, które pojawią się na niebie, będziemy obserwowali przelotne opady deszczu, a w górach nawet deszczu ze śniegiem i wysoko w górach samego śniegu" - powiedział synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski.

Dodał, że na zachodzie i w centrum możliwe są burze, choć - jak zaznaczył - ich prawdopodobieństwo jest niskie.

Z kolei porywy wiatru mogą w górach wynieść do 80 km/h, na zachodzie - do 75 km/h, a na pozostałym obszarze - do 60 km/h. Instytut nie wyklucza, że w sobotę zostaną wydane ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem.

Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C na Wybrzeżu Zachodnim i ok. 14 st. C na przeważającym obszarze kraju. Natomiast najcieplej - ok. 16, 17 st. C będzie na Śląsku Opolskim i lokalnie na Mazowszu.

W niedzielę spodziewane jest natomiast ochłodzenie, z temperaturą maksymalną od ok. 6,7 st. C na wybrzeżu, ok 9 st. C na przeważającym obszarze kraju; najcieplej na zachodzie i południowym zachodzie - do 11 st. C. W Polsce wschodniej oraz południowej przelotne opady deszczu.

Następnie - według prognoz IMGW - powoli, od południowego zachodu, będzie wkraczało nieco cieplejsze powietrze, które spowoduje wzrost temperatury. Niewykluczone, że w środę temperatura maksymalna wyniesie 22 st. C


/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.