Prezydent podpisał ustawę "żłobkową"
Publikacja: Środa, 23 lutego (11:11)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Prezydent Bronisław Komorowski podpisał tzw. ustawę żłobkową. Ustawa przewiduje, że funkcjonować będą żłobki, kluby dziecięce oraz dzienni opiekunowie. Uprości zasady zakładania żłobków, które przestaną być zoz-ami, zachęci do tworzenia tego typu placówek przy zakładach pracy, a także do legalnego zatrudniania niań.
Żłobki i inne formy opieki podlegać będą MPiPS, a za organizację opieki nad małymi dziećmi - tak jak obecnie - odpowiadać będą samorządy.
Wprowadzeniu ustawy ma towarzyszyć resortowy program "Maluch", który ma wesprzeć samorządy w tworzeniu instytucji opieki nad dziećmi; w tym roku na jego realizację przeznaczono 40 mln zł.