"To głośnie wołanie w obronie najważniejszych wartości w demokracji: wolności słowa i dostępu do informacji" - pisze Press Club Polska, który przyłączył się do akcji "Media bez wyboru". "Bez wolnych mediów nie ma wolnego społeczeństwa" - czytamy w oświadczeniu.


Organizacja Press Club Polska podkreśla, że zapowiadany "podatek od mediów" pokazuje, jak politycy przy pomocy narzędzi ekonomicznych próbują osłabić, a w niektórych wypadkach wręcz wyeliminować, media niezależne od rządu.

To pełzające wyłączanie wolności mediów w Polsce.

Jak czytamy, "docelowo odbiorcy mają być skazani na czerpanie wiedzy o poczynaniach władzy wyłącznie z mediów jej przychylnych".

"Wolne, niezależne od władzy media to jedna z ostatnich w Polsce gwarancji wolności słowa, prawa do informacji i krytyki poczynań władzy - każdej władzy. Prawdziwymi ofiarami będą odbiorcy, pozbawieni niezależnych źródeł informacji" - czytamy w oświadczeniu Press Club Polska.

RMF FM i RMF24.pl, stojąc zawsze po stronie swoich Słuchaczy i Czytelników, również popierają akcję i dołączyły do protestu przeciwko nowemu podatkowi obciążającemu media.