W środę ministrowie z gabinetu premier Beaty Szydło podsumuje dokonania swoich resortów po dwóch latach rządów, z uwzględnieniem przede wszystkim ostatniego roku – zapowiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak dodał konferencje będą odbywać się kolejno co pół godziny.

W środę ministrowie z gabinetu premier Beaty Szydło podsumuje dokonania swoich resortów po dwóch latach rządów, z uwzględnieniem przede wszystkim ostatniego roku – zapowiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak dodał konferencje będą odbywać się kolejno co pół godziny.
Premier Szydło i jej rząd /Marcin Obara /PAP

Chcemy, aby Polacy mieli pełną i rzetelną wiedzę na temat pracy rządu premier Beaty Szydło, jesteśmy przejrzyści - powiedział Bochenek. Jak dodał, osiągnięć jest rzeczywiście bardzo dużo, warto je przypomnieć, bo w natłoku codziennych informacji pewne działania mogą umknąć.

Rzecznik rządu poinformował, że indywidualne konferencje ministrów w poszczególnych resortach będą odbywały się "jedna po drugiej, właściwie co pół godziny przez cały dzień".

To podsumowanie po raz kolejny potwierdzi, że nie tylko jesteśmy skuteczni, ale przede wszystkim dotrzymujemy słowa - zaznaczył Bochenek.

Wyjątkiem, zaznaczył rzecznik rządu, będą ministerstwa: edukacji, sportu i turystyki, kultury i dziedzictwa narodowego oraz środowiska, które zorganizują swoje podsumowania "w indywidualnie uzgodnionym, późniejszym terminie". Są bowiem z zagranicą.

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że podsumowaniu dwulecia działalności resortu będzie towarzyszyło uroczyste przyjęcie na stan 1. Bazy Lotnictwa Transportowego pierwszego z trzech samolotów dla VIP-ów średniego zasięgu Boeing 737-800, który otrzyma imię marszałka Józefa Piłsudskiego.

Szef MSWiA minister Mariusz Błaszczak zaprezentuje w trakcie podsumowania prac resortu kamery na mundury, które już niebawem mają znaleźć się na wyposażeniu polskich policjantów. Podczas spotkania pokazany zostanie także dron, który używany będzie przez strażaków.

Jarosław Kaczyński podziękował Beacie Szydło za 2 latach rządów PiS

Jesteśmy w stanie prowadzić politykę, która służy wielkiej części polskich rodzin, które przedtem z rozwoju gospodarczego w Polsce nie korzystały; mamy na to pieniądze - powiedział we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński na wspólnej konferencji z premier Beatą Szydło. Podkreślił, że dwa lata temu przedstawiciele partii uznali, że "w Polsce mamy do czynienia z wielkim zakresem różnego rodzaju nadużyć". Uznaliśmy, że choćby częściowe okiełznanie tego mechanizmu patologicznego, pozwoli na to, by podjąć skuteczną politykę społeczną, politykę, która będzie służyła tym grupom, które dotychczas ze zmian w Polsce skorzystały w niewielkim stopniu a niekiedy nie skorzystały w ogóle i ta diagnoza okazało się diagnozą prawdziwą - dodał.

Prezes PiS podziękował też szefowej rządu "za dwa lata ciężkiej pracy". Wielkie dzięki - powiedział.

Beata Szydło odpowiedziała: Muszę złożyć podziękowanie na ręce Jarosława Kaczyńskiego za zaufanie, jakie otrzymałam. Chcę podziękować wszystkim członkom rządu, bo to ich ciężka praca pozwoliła zrealizować wiele deklaracji wyborczych.

(j.)