Nasze codzienne bezpieczeństwo jest w rękach policjantów i policjantek, którzy ofiarnie - często z narażeniem życia - dbają o bezpieczeństwo wszystkich Polaków. Dziękuję wam za wierną, wspaniałą służbę Rzeczpospolitej i polskiemu społeczeństwu - oświadczył premier Mateusz Morawiecki w Katowicach.

Premier w niedzielę wziął udział w wojewódzkich obchodach Święta Policji oraz w festynie rodzinnym.

Morawiecki podziękował policjantom za ich codzienną służbę. Można oczywiście zmieniać ustawy, modernizować sprzęt i trzeba to robić, trzeba poprawiać regulacje, ale na końcu nasze codzienne bezpieczeństwo jest w waszych rękach. Jest w rękach polskich policjantów i policjantek, którzy ofiarnie - często z narażeniem życia - dbają o bezpieczeństwo wszystkich Polaków - podkreślił szef rządu.

Dziękuję wam drodzy policjanci, dziękuję waszym rodzinom za wierną służbę Rzeczpospolitej, za wierną i wspaniałą służbę społeczeństwu polskiemu - oświadczył premier.

Mateusz Morawiecki mówił też o tym, że policjanci nie działają tylko od święta. Funkcjonariusze polskiej policji pracują każdego dnia, w każdej chwili są obecni po to, by zapewniać bezpieczeństwo Polakom - podkreślał.

Nawiązywał też do niedawnych badań mówiących, że ponad 90 proc. mieszkańców Polski czuje się bezpieczna w swoim miejscu zamieszkania. To jest szóstka z plusem, jak byśmy powiedzieli językiem wystawiania cenzurek; znakomite osiągnięcie, które zawdzięczamy przede wszystkim polskiej policji, polskim policjantom - powiedział Morawiecki.