Awarie prądu w woj. zachodniopomorskim i podlaskim, spowodowane opadami śniegu, zostały już usunięte - poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Wciąż nie udało się naprawić części uszkodzeń linii energetycznych na Pomorzu. Ok. 6,8 tys. odbiorców nadal nie ma tam prądu.

Jak podała Anna Adamkiewicz z RCB, w piątek na terenie tych trzech województw doszło do uszkodzeń linii energetycznych z powodu opadów śniegu. W woj. zachodniopomorskim i podlaskim awarie zostały już usunięte. Ekipy energetyczne cały czas pracują na terenie woj. pomorskiego. Energii pozbawieni są głównie mieszkańcy małych miejscowości w regionach bytowskim, człuchowskim, kartuskim i starogardzkim.

 Alina Geniusz-Siuchnińska, rzeczniczka firmy Energa-Operator odpowiadającej za dostawy prądu na Pomorzu zapewniła, że nad usuwaniem usterek pracuje od wczesnych godzin porannych 80 energetyków. Informacje na temat szacowanego czasu przywrócenia zasilania w poszczególnych miejscowościach podawane są na bieżąco na stronie firmy.