CBŚ zatrzymało 16 taksówkarzy, którzy mieli wozić klientów do luksusowych agencji towarzyskich w Poznaniu. Jeden taksówkarz sam zgłosił się do prokuratury - poinformował naczelnik wydziału ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu Andrzej Laskowski.

Zatrzymania mają związek z prowadzoną przez prokuraturę apelacyjną sprawą dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej kierowanej przez Bogusława D. zatrzymanego we wrześniu 2010 roku. Grupa zarabiała na działalności prostytutek w luksusowych poznańskich agencjach towarzyskich. Taksówkarze za udział w przestępczym procederze uzyskiwali pieniądze w kwocie od kilkuset złotych do 150 tys. zł.

Próbowano zatrzymać jeszcze jednego taksówkarza, ten po otrzymaniu informacji, że była u niego policja sam stawił się w prokuraturze - poinformował Laskowski.

Piętnastu zatrzymanym postawiono zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej, ponadto wszyscy taksówkarze usłyszeli zarzut czerpania korzyści z nierządu.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara do pięciu lat więzienia. Za czerpanie korzyści z nierządu kara wynosi do trzech lat.

W lutym policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w związku z tą sprawą 13 taksówkarzy. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań.