Nie mieliście czasu śledzić najświeższych aktualności? Nic straconego! Mamy dla Was codzienne podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia. Taki był wtorek!

Rząd ma nowego rzecznika

Wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska została nowym rzecznikiem rządu. Posłanka zastąpiła Pawła Grasia. "Jak pan minister Graś zauważył - choć nie wiem czy zauważył, bo zabrał głos na początku konferencji prasowej - ale już nie jest rzecznikiem prasowym rządu, a więc jest dziś uzurpatorem" - powiedział premier Donald Tusk. Więcej przeczytasz TUTAJ.

Pożegnano Andrzeja Turskiego

Rodzina, przyjaciele oraz koledzy z redakcji telewizyjnej i radiowej pożegnali zmarłego Andrzeja Turskiego. Msza żałobna odbyła się w sanktuarium pw. św. Andrzeja Boboli na warszawskim Mokotowie. Był wymagający przede wszystkim wobec siebie, był mistrzem formy, dbał o nią jak o największy skarb. Tego wymagał szacunek dla słuchacza. Był mistrzem w zawodzie i to mistrzem, koronowanym przez równych sobie, nie przez żadną władzę - mówił prezes Zarządu Polskiego Radia, Andrzej Siezieniewski.

W kabinie motorniczego z Łodzi znaleziono alkohol

Trzy małe butelki z nalewką, a do tego cztery puszki piwa kupił na pętli motorniczy, który w poniedziałek na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi doprowadził do tragicznego wypadku. Zginęły w nim dwie osoby. Puszki znalezione w tramwaju były pełne, pusta była natomiast butelka po nalewce, druga - napoczęta. W środę mężczyzna zostanie przesłuchany. Przeczytaj więcej!

Kamień Pomorski: Wybudzanie ze śpiączki rannego 8-latka

Lekarze zaczęli wybudzać 8-latka ze śpiączki farmakologicznej. Hubert został ciężko ranny w tragicznym wypadku w Kamieniu Pomorskim. "Stan chłopca jest nadal ciężki, ale stabilny" - usłyszała nasza reporterka od Joanny Woźnickiej, rzeczniczki szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie. Więcej znajdziesz TUTAJ.

"Chcemy leczyć chorych na raka. Bez względu na limity"

W szpitalach kończą się kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia, a chorzy muszą czekać na leczenie. "Mamy chorego na raka i nie możemy zacząć leczenia. Limity świadczeń w onkologii to sytuacja niedopuszczalna" - tak mówi prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego prof. Jacek Jassem. Towarzystwo skierowało list otwarty do prezydenta Bronisława Komorowskiego, premiera Donalda Tuska i ministra Bartosza Arłukowicza, apelując, by procedury onkologiczne traktować jak ratujące życie. Więcej w rozmowie Mariusza Piekarskiego z szefem PTO.

Alkomat w każdym samochodzie

Obowiązkowy alkomat w samochodzie - to jedna z propozycji rządu w przedstawionym planie zmian prawa ws. karania pijanych kierowców. Oburzenie społeczne jest uzasadnione ostatnimi tragicznymi wydarzeniami. My je rozumiemy, ale nie możemy pisać prawa pod emocje - tłumaczył premier.

Osoba, która po raz pierwszy zostałaby złapana za jazdę po pijanemu, traciłaby prawo jazdy na minimum trzy lata. Jeżeli kierowcy zdarzyłoby się to po raz drugi, dokument zostanie odebrany na minimum pięć lat. Szczegóły projektu znajdziesz TUTAJ.

Pożegnał się z bliskimi przy lampce szampana i poddał się eutanazji

95-letni Emiel Pauwels, najstarszy sportowiec Belgii, poddał się eutanazji. Dzień wcześniej pożegnał się z rodziną i przyjaciółmi przy lampce szampana. "Kto by nie chciał zakończyć życia, pijąc szampana w otoczeniu wszystkich najbliższych?" - pytał Pauwels, cytowany przez dziennik "Het Laatste Nieuws". O tej poruszającej historii przeczytasz TUTAJ.

Pijany oficer SKW odnaleziony w Afganistanie

Oficer Kontrwywiadu Wojskowego służący w Afganistanie został znaleziony w stanie upojenia alkoholowego przez amerykański patrol. W trybie pilnym wrócił do kraju - twierdzi "Puls Tygodnia". Pytane o sprawę Ministerstwo Obrony Narodowej zapewnia, że wyjaśnia wszystkie okoliczności "incydentu".

Dobry dzień dla polskich uczestników Rajdu Dakar

Quadowiec Rafał Sonik wygrał trzeci etap Rajdu Dakar z San Rafael do San Juan w Argentynie. Dzięki temu został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Dobry dzień mają za sobą także m.in. Krzysztof Hołowczyc i Jakub Przygoński. Obaj awansowali w klasyfikacjach generalnych w swoich kategoriach. Pełne wyniki znajdziesz TUTAJ.

Mała panda podbiła serca Tajwańczyków

Ma niespełna pół roku, waży prawie 13 kilogramów, śpi 20 godzin na dobę i podbija serca Tajwańczyków i internautów na całym świecie. Zoo w Tajpej opublikowało na YouTube nowy film z pandą Yuan Zai w roli głównej. Na nagraniu widać, jak maleństwo bawi się ze swoją mamą. Zobaczcie koniecznie!