6 kolejnych kobiet zgłosiło się na policje, twierdząc, że zostały zarażone wirusem HIV przez kameruńskiego imigranta. Od wczoraj, od kiedy mężczyźnie postawiono zarzut zakażenia 4 kobiet zgłaszają się nowe kobiety. Twierdzą, że także są zakażone.

6 z tych osób, które zgłosiły się do nas od wczoraj także zostało zarażonych wirusem HIV. Podejrzewają, że zostały zarażone przez tego człowieka - mówi RMF Mariusz Sokołowski, rzecznik stołecznej policji.

Od wczoraj do warszawskich komisariatów zgłosiło się już kilkadziesiąt kobiet, które utrzymywały kontakty z Simonem M. lub wiedzą o kobietach, które się z nim spotkały. Dlatego ofiar Kameruńczyka może być dużo więcej.

Przysłała nam emaila kobieta, która mówi, że była u niego w mieszkaniu, wie, że o co najmniej dwóch koleżankach, które utrzymywały z nim kontakty. Podaje dane i my do nich też musimy dotrzeć - dodał Sokołowski.

Na razie tylko 4 kobiety zgodziły się złożyć zeznania obciążające mężczyznę. Jeszcze dzisiaj Simon M. zostanie przewieziony do prokuratury, która zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.