RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Powalone przez wichurę dęby zatarasowały drogę okolicach Elbląga

Publikacja: Sobota, 12 czerwca (09:02) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

30 powalonych przez wichurę dębów zatarasowało drogę w powiecie elbląskim na odcinku od Młynar w kierunku drogi krajowej nr 22 (tak zwana berlinka). Strażacy dopiero przy pomocy specjalistycznego sprzętu mogą usunąć wiatrołomy.

Dyżurny warmińsko-mazurskiej straży pożarnej poinformował, że nawałnica jaka przeszła w piątek wieczorem nad powiatem elbląskim powaliła na odcinku 2 kilometrów 30 dębów o średnicy 1 metra.

Zarządca drogi wraz z władzami samorządowymi zdecydował o zamknięciu przejazdu. Jak powiedział Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji, nie jest to droga zbyt uczęszczana; policjanci pojechali na miejsce by wyznaczyć objazd.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: