Potężna burza z gradem przeszła nad Gdańskiem i częścią Pomorza. Strażacy odbierają kolejne telefony z wezwaniami do interwencji. Od godziny 16:00 interweniować musieli już 60 razy. W Gdańsku nie kursuję niektóre linie tramwajowe.

Strażacy wyjeżdżają przede wszystkim do zalanych ulic, tuneli, przystanków czy połamanych drzew. Na szczęście, mimo mocno padającego gradu nie ma informacji, by ktoś ucierpiał. 

W Gdańsku zalane zostały okolice sądów i gdańskiego magistratu. Najtrudniejsza sytuacja jest na ulicach: 3 maja, Nowe Ogrody czy Kartuska. Na tej właśnie ulicy drzewo uszkodziło trakcję tramwajową. Nie kursują linie 6, 10 i 12, w zastępstwie pasażerów wożą autobusy.

Strażacy apelują do mieszkańców o cierpliwość. Jak powiedział nam Łukasz Płusa, rzecznik komendanta wojewódzkiego państwowej straży pożarnej brakuje sił i środków, by od razu reagować na wszystkie zgłoszenia.

W samym tylko Gdańsku strażacy interweniowali już ponad 60 razy, łącznie na Pomorzu po przejściu burzy odebrali 110 wezwań.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(j.)