Na zalewie Pogoria w Dąbrowie Górniczej wznowiono poszukiwania 18-latka. Akcja poszukiwawcza, która trwa od wczorajszego wieczora, została przerwana przed północą.

Ratownicy wodni będą prowadzić poszukiwania na zalewie Pogoria, a policjanci mają patrolować brzeg.

Pięć młodych osób: trzech mężczyzn i dwie kobiety wypłynęło na Pogorię wczoraj wieczorem. Płynęli na dwóch rowerach wodnych. W pewnym momencie 18-latek znalazł się w wodzie i nie wpłynął.

Na razie nie wiadomo jeszcze, czy mężczyzna wpadł, czy też wskoczył do wody.

Do jeziora wskoczył 18-letni chłopak który przebywał tutaj ze swoim kolegą i dwiema koleżankami. Wypoczywali na rowerku wodnym. Postanowił wskoczyć do wody i nie wypłynął. Działamy przy użyciu łodzi ratowniczych, na miejscu pojawiła się specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego z Bytomia. Jezioro jest przeszukiwana przez nurka i sonar poszukiwawczy - poinformował Radosław Rzepecki ze straży pożarnej w Dąbrowie Górniczej.

Rozpoczętą natychmiast akcję ratowniczą trzeba było po kilku godzinach przerwać ze względu na ciemności. Na razie nie natrafiono na żaden ślad poszukiwanego.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.