Policyjny patrol w Nysie ruszył w pogoń za samochodem, który nie zatrzymał się do kontroli. Kierujący pojazdem w pewnym momencie stracił panowanie nad autem i uderzył w ciężarówkę. Okazało się, że samochód prowadziła 17-latka.

17-latka jechała bez włączonych świateł, czym zwróciła uwagę funkcjonariuszy. Gdy nie zatrzymała się do kontroli policyjnej, patrol ruszył za nią w pościg. W trakcie pościgu nastolatka wielokrotnie złamała przepisy drogowe. W końcu wjechała w ciężarówkę. 

Kierująca nie miała jeszcze prawa jazdy, a auto - jak się okazało - zostało skradzione. Samochód stał na parkingu i był otwarty. Nastolatka uruchomiła silnik bez kluczyków i odjechała. 

W zderzeniu z ciężarówką nikt nie został poważnie ranny. 17-latka z Głuchołaz poniesie jednak poważne konsekwencje. Śledczy przedstawili nastolatce zarzut zaboru pojazdu na krótki czas, za co grozi do 8 lat więzienia. Dodatkowo dziewczyna odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jazdę bez uprawnień oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli.

(az)