Czwartą osobę, podejrzaną o udział w porwaniu w Radomiu 3-letniego Fabiana, zatrzymali mazowieccy policjanci - dowiedział się reporter RMF FM. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Ojciec i dziecko wciąż są poszukiwani. Prokuratura wysłała do sądu wniosek o Europejski Nakaz Aresztowania ojca Fabiana - ustalił Krzysztof Zasada.

Zatrzymany to 35-latek, znajomy zatrzymanych wcześniej osób. Wpadł w Milanówku. Usłyszał zarzuty uprowadzenia i pozbawienia wolności dziecka.

Śledczy wysłali też do sądu wniosek o Europejski Nakaz Aresztowania ojca 3-latka. Są bowiem podejrzenia, że z dzieckiem może się ukrywać za granicą.

W ubiegłym tygodniu zatrzymane zostały trzy osoby - kobieta i dwaj mężczyźni - podejrzani o udział w porwaniu chłopca. To kobieta i dwaj mężczyźni zatrzymani w zeszłym tygodniu. Postawiono im zarzuty uprowadzenia i pozbawienia wolności dziecka. Mieli przy tym działać w porozumieniu. Sąd zdecydował, że mogą odpowiadać z wolnej stopy.

3-letniego Fabiana uprowadziło osiem dni temu rano sprzed bloku na jednym z osiedli w Radomiu trzech mężczyzn. Wyrwali dziecko matce i zabrali do samochodu, którym odjechali w nieznanym kierunku.

W związku z uprowadzeniem 3-latka uruchomiony został Child Alert - system szybkiego rozpowszechniania informacji o zaginionym dziecku.

Po południu, w dniu porwania, na policyjny fax przesłane zostało pismo podpisane przez ojca chłopca, w którym oświadczył on, że dziecko przebywa z nim. Mężczyzna zadzwonił także do redakcji RMF FM. Fabianek jest ze mną. Ja Fabiana nie mam zamiaru oddać, bo ja muszę dziecku zrobić badania. Od pół roku nie wiem, co dzieje się z moim synkiem - powiedział nam ojciec 3-latka. Zabrałem go dzisiaj od matki, ponieważ synka nie widziałem od pół roku. Matka doskonale wiedziała, że to ja wziąłem dziecko od niej dzisiaj rano - mówił nam mężczyzna.

(mpw)