RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ponad 500 pożarów w weekend, nie żyje 5 osób

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 1 kwietnia (13:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pięć osób zginęło, a 23 zostały ranne w pożarach, które wybuchły w ten weekend na terenie całej Polski. Strażacy informują, że ponad jedna trzecia z 1,5 tys. zgłoszeń, jakie otrzymali w ostatnich dniach, związana była właśnie z ogniem.

Trzy osoby zginęły w pożarach, do których doszło  w Wielką Sobotę w Wieniawie (woj. mazowieckie), Warszkowie (woj. zachodniopomorskie) i Biedoniu (woj. łódzkie).Kolejne dwie to ofiary wybuchu ognia w zachodniopomorskim Czaplinku i małopolskim Chełmnie.

Rzecznik Komendanta Głównego Straży Pożarnej Paweł Frątczak podkreśla, że przyczyną wybuchu ognia jest w tym okresie najczęściej niewłaściwe korzystanie z ogrzewania. W związku z tym, że synoptycy zapowiadają jeszcze kilka, a być może nawet kilkanaście zimnych dni, apelujemy o rozwagę przy ogrzewaniu domów i umiejętne obchodzenie się z urządzeniami grzewczymi - dodaje.

(mn)

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: