RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ponad 400 interwencji strażaków. Usuwali skutki silnego wiatru

Publikacja: Środa, 14 sierpnia (08:39)

Minionej doby strażacy interweniowali 415 razy, w związku z usuwaniem skutków zdarzeń atmosferycznych - poinformował w środę rzecznik komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak.

W związku z silnym wiatrem i opadami deszczu, strażacy interweniowali w ciągu minionej doby 415 razy. Najwięcej zgłoszeń - 314 dotyczyło skutków silnego wiatru. 97 interwencji było związanych z opadami deszczu i 4 dotyczyły przyboru wód.

Strażacy najczęściej wyjeżdżali na Lubelszczyźnie - odnotowano 172 interwencje. Na Ziemi Świętokrzyskiej 81 razy i na Śląsku 74.

Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: