RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ponad 150 granatów odnaleziono pod Warszawą

Publikacja: Niedziela, 13 kwietnia (09:34) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Ponad 150 radzieckich granatów moździerzowych z czasów II Wojny Światowej znaleźli stołeczni policjanci w lasach pod Warszawą. Niewybuchy zawierały ponad 60 kg trotylu, który wciąż nadawał się do użycia.

Z tych pocisków można byłoby uzyskać ponad 60 kg materiałów wybuchowych - mówił Andrzej Browarek ze stołecznej policji.

Granaty zostały już wywiezione przez saperów i zdetonowane na poligonie. 

Policjanci nie zdradzają konkretnego miejsca, w którym odnaleziono pociski, by nie zachęcać poszukiwaczy niewybuchów.

Policja przypomina, że nikt poza saperami nie powinien sam dotykać niewypałów. Pocisk, który nie został zdetonowany podczas uderzenia, jest już obarczony wadą i tym bardziej jest niebezpieczny.

(abs)

Źródło: RMF/Policja
Tagi: niewybuchy

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: