Policjanci po pościgu ujęli 25-letniego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli w okolicach Starachowic. W czasie ucieczki przed funkcjonariuszami spowodował on 4 kolizje.

Policjanci po pościgu ujęli 25-letniego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli w okolicach Starachowic. W czasie ucieczki przed funkcjonariuszami spowodował on 4 kolizje.
Zdj. ilustracyjne /Archiwum RMF FM

Policjanci ze skarżyskiej drogówki, pełniący w poniedziałek w miejscowości Mostki w gminie Suchedniów służbę nieoznakowanym BMW z wideorejestratorem, chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę volkswagena polo, bo jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa - poinformowała sierż. szt. Izabela Romanowska z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

Mężczyzna zignorował sygnały policjantów i zaczął uciekać w kierunku Starachowic. Między Parszowem a Czarną Wsią (powiat starachowicki) ścigany przez policjantów volkswagen polo zderzył się z volkswagenem passatem. Kolejne trzy kolizje miały miejsce w Starachowicach.

Najpierw ścigany przez nas samochód zderzył się z BMW, później z nissanem. Po kolejnej kolizji, tym razem z volkswagenem busem, kierowca stracił panowanie nad pojazdem, który wypadł z drogi i zsunął się ze skarpy - powiedział sierż. szt. Paweł Kusiak z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

25-latek był poszukiwany dwoma listami gończymi


Okazało się, że uciekającym kierowcą był 25-latek zameldowany w Sandomierzu. Razem z pasażerką auta trafił do szpitala. Jak ustaliliśmy, mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi celem odbycia w areszcie śledczym kary ponad 1,5 roku więzienia. Na dodatek w samochodzie znajdowały się 2 gramy białej substancji, wstępnie zidentyfikowanej jako amfetamina - podkreśliła sierż. szt. Izabela Romanowska z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.


25-latkowi pobrano krew do badań. Chodzi o ustalenie, czy był pod wpływem alkoholu lub narkotyków. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: