Od 3 do 28 kwietnia br. można zgłaszać się do Fundacji Poland Business Run, aby zostać jej podopiecznym i beneficjentem biegu. Fundacja pomaga osobom z niepełnosprawnością ruchową, w tym także osobom po amputacji.

Od 3 do 28 kwietnia br. można zgłaszać się do Fundacji Poland Business Run, aby zostać jej podopiecznym i beneficjentem biegu. Fundacja pomaga osobom z niepełnosprawnością ruchową, w tym także osobom po amputacji.
Poland Business Run wystartuje w 7 polskich miastach /fot. Tomasz Prokop, materiały prasowe /

Fundacja Poland Business Run jest organizatorem największego charytatywnego biegu biznesowego w formie sztafety. 3 września w siedmiu miastach Polski (Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku) wystartują pracownicy firm, by pomóc osobom z niepełnosprawnością ruchową, także osobom po amputacji.

Na jaką pomoc może liczyć niepełnosprawny? Fundacja pomaga w zakupie protez lub innego zaopatrzenia ortopedycznego, a także w dofinansowaniu rehabilitacji i konsultacji psychologicznych. Każda forma wsparcia jest indywidualnie dopasowana do potrzeb konkretnej osoby. Pomoc, którą oferujemy jest kompleksowa. Chcemy, aby nasi  podopieczni wrócili do sprawnego radzenia sobie z codziennymi sprawami, do pracy zawodowej oraz realizacji marzeń. I to się udaje. Często odwiedzają nas beneficjenci biegu, zmianę widać od razu - są uśmiechnięci i pełni planów na przyszłość - opowiada Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Poland Business Run w tym roku pobiegnie już szósty raz. Do tej pory pomoc uzyskało 118 osób. Odkąd mam nową protezę, nie boję się, że upadnę na ulicy. Odzyskałam poczucie bezpieczeństwa i nie czuję na każdym kroku barier, które mnie ograniczają. W sierpniu spełni się marzenie moje i mojej córki. Pojedziemy nad polskie morze - mówi z entuzjazmem Agnieszka Rundsztuk, beneficjentka Kraków Business Run 2016.

Aby zostać podopiecznym Fundacji, wystarczy wysłać pocztą tradycyjną komplet dokumentów wraz z załącznikami, które będą dostępne na stronie www.polandbusinessrun.pl od 3 kwietnia br. Przy przyjmowaniu zgłoszeń liczy się data stempla pocztowego. Wszystkie dokumenty rozpatrzy komisja oceny wniosków, która zostanie powołana przez zarząd Fundacji Poland Business Run. Na każde pytanie odpowiedzą specjaliści z działu wsparcia dyżurujący pod numerem tel. 504 485 979.

(bs)