Nielegalny magazyn z podrobioną odzieżą i kosmetykami został zlikwidowany przez straż graniczną w Jastrzębiu Zdroju. Znaleziony towar wart jest prawie półtora miliona złotych. Na razie zatrzymano jedną osobę.

Zaczęło się od rutynowej kontroli na ulicach Jastrzębia Zdroju. Straż graniczna sprawdziła samochód osobowy, którym kierowała kobieta. W aucie znaleziono podrobione kosmetyki oraz odzież - mówi kpt. Katarzyna Walczak, rzecznik śląskiej straży granicznej.

Dlatego strażnicy postanowili sprawdzić dom, w którym mieszkała kobieta. Na miejscu okazało się jednak, że jest on przez nią wynajmowany, a ona sama stwierdziła, że nie ma do niego kluczy. Dlatego drzwi musieli otworzyć strażacy w asyście policji. Wewnątrz był magazyn podrobionych towarów.

W sumie w skontrolowanym samochodzie i w domu znaleziono 8,4 tysiąca sztuk podrobionej odzieży, 79 par butów oraz ponad 1600 sztuk podrobionych kosmetyków. Wstępnie wartość towaru oszacowano na blisko 1,5 mln złotych - wylicza kpt.Katarzyna Walczak.

Wiadomo, że nielegalny towar był sprzedawany Polsce. Trwa ustalanie z kim współpracowała zatrzymana kobieta. Nie można wykluczyć kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

(ug)