Przyczyną wypadku, do którego doszło przed południem, była nieuwaga kierowców i trudne warunki atmosferyczne. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Jak informuje policja, ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo. Z tego powodu z obu stron - od granicy litewskiej i od Suwałk - tworzą się duże korki. jazdę dodatkowo utrudnia śnieżyca. Od rana na Suwalszczyźnie mocno pada i wieje.