Jeden mężczyzna tymczasowo aresztowany, a dwóch kolejnych objęto dozorem policji - takie są skutki zatrzymania trzech pseudokibiców z Rudy Śląskiej. Wcześniej trójka zatrzymanych napadła i pobiła kibica innej drużyny.

Do napadu doszło na terenie ogródków działkowych w Rudzie Śląskiej. 33-latek spędzał tam czas ze swoimi bliskimi. Nagle pojawiło się tam trzech zamaskowanych mężczyzn. W rękach mieli kije, pałki i maczety. Napastnicy zastraszyli przebywające tam kobiety i dzieci, a mężczyznę pobili.

W trakcie szarpaniny pobitemu udało się ściągnąć kominiarkę z twarzy jednego z napastników. To była kluczowa informacja dla policjantów, dzięki której udało się zatrzymać napastników.


Zatrzymani mężczyźni mają od 21 do 24 lat. W ich mieszkaniach znaleziono maczety, pałki, kominiarki i wiatrówkę.

Prokurator postawił zatrzymanym zarzuty pobicia oraz stosowania gróźb karalnych. Jeden z napastników, który był najbardziej agresywny i ma już na koncie podobne przestępstwa, został tymczasowo aresztowany przez sąd. Dwóch kolejnych musiało wpłacić kaucję i jest pod dozorem policji.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


(MN)