Dziś o godzinie 11:30 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Razem z nim wystąpią minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i jego zastępca Patryk Jaki.

To "bardzo ważna konferencja" - zaznaczyła wczoraj na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek:

Prezes PiS i minister sprawiedliwości mają przedstawić nowe rozwiązania ustawowe w sprawie reprywatyzacji - donosi nasz reporter Grzegorz Kwolek. Mają one umożliwić skuteczne ściganie łamiących prawo urzędników i przestępców zajmujących się wyłudzeniami nieruchomości i gruntów, które są objęte roszczeniami.

Nowe rozwiązania mają być przełomem w walce z taką przestępczością. Według informacji reporterów RMF FM, powstanie specjalna komisja, która będzie zajmować się sprawami dzikiej reprywatyzacji.

Nie będzie tematu aborcji

Konferencja będzie dotyczyła nieprawidłowości, którymi żyje wielu Polaków, ale przede wszystkim żyją media, mówiąc nam o nieprawidłowościach - zaznaczyła z kolei Mazurek w TVN24. Pytana, czy na konferencji zostanie poruszony temat aborcji - zaprzeczyła. Aborcja nie jest tematem, który wywołało PiS. Chcemy trzymać się od tego jak najdalej. Nie chcemy wojny światopoglądowej i nie chcemy, żeby Prawu i Sprawiedliwości temat aborcji był przypisywany. Aborcja to jest z jednej strony Ordo Iuris, które zostawiło temat na boku, a z drugiej strony organizacje lewicowe, a nie Prawo i Sprawiedliwość - oświadczyła.

(mal)