"Dziś PO chce mówić o samorządzie. Czy będzie dyskusja o wiceprzewodniczącej PO i tym, co dzieje się pod jej rządami? #uczciwysamorząd" - post o takiej treści pojawił się dzisiaj na facebookowym profilu Prawa i Sprawiedliwości. Partia zaprezentowała przy tym nowy spot poświęcony aferze reprywatyzacyjnej w Warszawie.

W spocie słyszymy m.in. wypowiedź Ewy Andruszkiewicz, "przedstawicielki pokrzywdzonych lokatorów", o prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz: Ona jest chodzącym jednym wielkim kłamstwem. Nie usłyszałam od niej ani jednego ludzkiego, ciepłego słowa pod adresem ofiar tejże reprywatyzacji.

Autorzy materiału zamieścili w nim także cytaty z wypowiedzi przedstawicieli ratusza na temat afery reprywatyzacyjnej.

Słyszymy, jak szef stołecznego Biura Spraw Dekretowych Piotr Rodkiewicz na zadane w czasie konferencji prasowej pytanie o m.in. brak kontroli nad Biurem Gospodarki Nieruchomościami odpowiada: Czy pytałby pan szefa wielkiej korporacji, dlaczego w jakimś magazynie są rozsypane śrubki? No miasto jest w pewnym sensie wielką korporacją, na czele której stoi prezydent.

Dwukrotnie słyszymy również samą Hannę Gronkiewicz-Waltz. Najpierw jej słowa z niedawnej konferencji prasowej: Jak się okazuje teraz, działała grupa przestępcza, później tę samą wypowiedź, ale w wersji skróconej: ...teraz, działała grupa przestępcza.

W tle spot prezentuje cytaty z materiałów prasowych dotyczących reprywatyzacji.

Klip kończy się słowami: Hanna Gronkiewicz-Waltz razem z PO rządzą w Warszawie od 11 lat. Czy pozwolimy im na więcej?

Pytanie opatrzone jest hasztagiem: #uczciwysamorząd.

Neumann o spocie PiS: To nieudolna odpowiedź na naszą ofensywę programową

To nieudolna odpowiedź na naszą ofensywę programową, związaną z samorządem - ofensywę związaną z decentralizacją państwa. Jedyne na co ich stać, to pokazywanie reprywatyzacji i to nie w kontekście także działalności śp. prezydenta (Warszawy) Lecha Kaczyńskiego i innych prezydentów z PiS, tylko Hanny Gronkiewicz-Waltz - powiedział PAP Neumann. Uznali, że to jest element, który dzisiaj ma przełamać tę naszą ofensywę programową - dodał szef klubu PO.

Zdaniem Neumanna, Prawo i Sprawiedliwość "obawia się samorządów" i przyszłorocznych wyborów, które wyłonią nowe rady gmin, powiatów, sejmiki województw, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Autorzy spotu PiS zamieścili w nim także cytaty z wypowiedzi przedstawicieli ratusza na temat afery reprywatyzacyjnej. I tak szef stołecznego Biura Spraw Dekretowych Piotr Rodkiewicz odpowiedział na zadane w czasie konferencji prasowej pytanie ws. grupy przestępczej działającej ws. reprywatyzacji i brak kontroli nad Biurem Gospodarki Nieruchomościami słowami: Czy pytałby pan szefa wielkiej korporacji, dlaczego w jakimś magazynie są rozsypane śrubki? No miasto jest w pewnym sensie wielką korporacją, na czele której stoi prezydent.

Z kolei Hanna Gronkiewicz-Waltz stwierdziła: "jak się okazuje teraz, działała grupa przestępcza".Spot zawiera także m.in. inne cytaty z materiałów prasowych dotyczących reprywatyzacji.Materiał kończy się wezwaniem: "Hanna Gronkiewicz-Waltz razem z PO rządzą Warszawą od 11 lat. Czy pozwolimy im na więcej?", opatrzonym hashtagiem #uczciwysamorząd.

(e)