Inicjatorem projektu ustawy jest Rada Górnośląska. Jak podaje "Rzeczpospolita", wniosek wpłynął do Sejmu latem ubiegłego roku. Podpisało go 140 tys. osób.
Uznanie Ślązaków za mniejszość etniczną przede wszystkim pozwoliłoby pozyskiwać więcej pieniędzy na inicjatywy kulturalne - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" pełnomocnik komitetu inicjatywy Jacek Tomaszewski. Bez tego zarówno kultura, jak i język będą ginąć. Dałoby nam to też prawo do zrzeszenia się - tłumaczy.
- Chemia daje zarobić
- Karta Polaka ułatwi powrót do ojczyzny
(mn)