RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pijany sternik chciał płynąć promem

Publikacja: Środa, 26 marca (20:58) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Ok. 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał sternik obsługujący prom na Wiśle w miejscowości Ciszyca k. Sandomierza w Świętokrzyskiem. Nie wiadomo, ile kursów przez rzekę wykonał pijany przewoźnik.

Funkcjonariusze z Koprzywnicy interweniowali po anonimowym zgłoszeniu. Badanie potwierdziło, że sterujący promem, 35-letni mieszkaniec gm. Koprzywnica miał ok. 0,7 promila alkoholu.

Policjanci udaremnili mu kolejną przeprawę. Na promie znajdowały się już dwa samochody i dwóch pasażerów, oczekujących na kurs do Tarnobrzega.

Pracodawca zapewnił zmianę dla pijanego przewoźnika.

Według policji sternikowi grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że straci on także uprawnienia do wykonywania zawodu.

(jad)

Źródło: PAP
Tagi: Wisła Prom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: