RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pijany kierowca wiózł pracowników busem

Publikacja: Piątek, 17 stycznia (11:47) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Ponad pół promila alkoholu miał w wydychanym powietrzu kierowca, który w Żorach przewoził busem pracowniczym pięć osób. Mężczyzna wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej.

Policjanci wyczuli od 32-latka woń alkoholu, a po chwili badanie alkomatem potwierdziło ich podejrzenia. Urządzenie wskazało ponad pół promila alkoholu.

Podczas gdy 32-latek jechał pijany, na miejscu pasażera siedział inny, trzeźwy kierowca, który po kontroli przejął stery pojazdu.

Mężczyzna za prowadzenie samochodu po alkoholu odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia. 

(mal)

Źródło: Policja

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: