10 tys. zł łapówki proponowała sosnowieckim policjantom kobieta, która prowadziła samochód po pijanemu. Ujęli ją przypadkowi świadkowie i wezwali mundurowych. 59-latka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za składanie korupcyjnej propozycji grozi jej do 10 lat więzienia.

"Sosnowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kierującej. Natychmiast pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że mieszkańcy miasta uniemożliwili dalszą jazdę kobiecie, która wcześniej nie była w stanie zapanować nad kierowanym przez siebie pojazdem" - poinformowała sosnowiecka komenda. 

Kiedy badanie wykazało, że 59-latka ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu, kobieta zaproponowała policjantom łapówkę w wysokości 10 tys. zł w zamian za "zapomnienie o sprawie"

"Mimo że funkcjonariusze poinformowali ją, że już sama taka propozycja jest przestępstwem, kobieta wielokrotnie ponawiała ją, będąc zdziwiona, że policjanci nie chcą jej przyjąć. Wtedy też została zatrzymana" - opisują policjanci. 

Za próbę skorumpowania mundurowych 59-latka może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Odpowie także za jazdę pod wpływem alkoholu.