Przybywa firm, które wiążą swoją działalność z czworonogami, informuje "Puls Biznesu". To dobry pomysł na własny interes - twierdzi gazeta.

Usługa wyprowadzania psów na spacer nie jest w Polsce niczym nowym, ale do tej pory takich prac podejmowali się głównie uczniowie i studenci. A to zajęcie niezwykle odpowiedzialne, wymagające profesjonalnego potraktowania -  twierdzi właścicielka jednej z firm zajmujących się czworonogami. Jak podkreśla Monika Marciniak, jej pracownicy wyprowadzają psy na spacery, odwiedzają koty w domach, kiedy ich właściciele wyjeżdżają, prowadzą domowy hotel dla psów, a także szkolenia dla czworonogów. 

Ile to kosztuje?

Za 30-minutowy spacer z psem jego właściciel zapłaci 30 zł; półtoragodzinna wyprawa będzie go kosztować 60 zł. Takie same stawki obowiązują w przypadku odwiedzin zwierząt w domach. Profesjonalni opiekunowie mogą też zabrać pupila do weterynarza, co właściciela będzie kosztować 45 zł za godzinę, plus 1 zł od każdego kilometra.

Klienci z Warszawy dodatkowo mogą zostawić swoje zwierzę w domowym hotelu, gdzie doba hotelowa to koszt 100 zł. Firma się rozwija. Jej właścicielka twierdzi, że w porównaniu z rokiem 2013 w roku 2014 przychody miała czterokrotnie wyższe.