„Decyzję o tym, kto będzie kandydatem PSL w wyborach prezydenckich podejmiemy w styczniu 2015 roku”- zapowiada szef PSL Janusz Piechociński odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. Gość Konrada Piaseckiego wyjaśnia, że dziś jego partia myśli o wyborach samorządowych. „To jak Adam Małysz. Nie myśl o tym jak skoczysz na olimpiadzie, skoro dzisiaj jest jeden z elementów Pucharu Świata”- tłumaczy. „PSL potwierdzi swoje niekwestionowane trzecie miejsce w polskim samorządzie i z takim wynikiem wejdziemy w wybory prezydenckie”- dodaje. „Nie wykluczam żadnych wariantów”- twierdzi pytany, czy jest możliwe, by PSL nie wystawiało w wyborach prezydenckich własnego kandydata i już w pierwszej turze poparło Bronisława Komorowskiego.

PRZYWILEJE GÓRNICZE PRZYCZYNĄ STRAT KOMPANII WĘGLOWEJ

Kompania Węglowa od stycznia 2015 roku likwiduje deputat węglowy dla emerytów. Chce, aby to obciążenie wzięło na siebie państwo. Czy to możliwe? "W interpretacjach, które my posiadamy nie ma takich obowiązków"- twierdzi szef resortu gospodarki Janusz Piechociński. Wicepremier tłumaczy skąd biorą się problemy Kompanii. "Uczciwie licząc, jeśli węgiel emerycki (deputat węglowy) dodamy do trzynastej i czternastej pensji, to jest dokładnie strata, którą wygenerowała Kompania Węglowa w zeszłym roku. Dlatego pojawia się pytanie, co robić, kiedy pogarsza się koniunktura na rynku węglowym"- mówi. "Ciężka praca, przenoszenie sił i środków na ściany gdzie nie ma dużej starty, rozbudowa i modernizacja"- to według gościa RMF FM sposób na zyski polskich kopalń.

RESORT INFRASTRUKTURY? KIEDYŚ BYM SIĘ ZGODZIŁ

"Gdyby to było na początku kadencji, taka propozycje pewnie bym przyjął"- zdradza szef PSL pytany o propozycje objęcia przez niego resortu infrastruktury.

Kiedy Polska zacznie spłacać dług publiczny? Kiedy przestaniemy być społeczeństwem na dorobku? Czy czeka nas kolejne podwyższenie wieku emerytalnego? Na te i inne pytania słuchaczy RMF FM odpowiadał dziś wicepremier i szef PSL Janusz Piechociński. Zobacz: