Minister finansów ma już stały meldunek w Warszawie - ustalił RMF FM. Dziś zameldował się on w urzędzie dzielnicy Śródmieście. Sprawę załatwił przez swojego pełnomocnika.

Teraz to urząd dzielnicy zobowiązany jest wystąpić do MSWiA o nadanie PESEL-u dla swojego mieszkańca. Pełnomocnika Rostowskiego poinformowano, że ta procedura potrwa od dwóch tygodni do miesiąca.

Grzegorz Schetyna szef MSWiA zapowiadał wcześniej, że wobec Rostowskiego zostanie zastosowany szczególny tryb, który pozwoli mu uzyskać PESEL w ciągu kilku dni od złożenia wniosku. To wyróżnienie ministra spośród rzeszy zwykłych obywateli, którzy na swój numer muszą czekać kilka miesięcy wywołało krytykę naszych słuchaczy.

Po interwencji RMF FM nowy szef MSWiA obiecał pomóc także rodzicom ośmiomiesięcznej Marysi Czajkowskiej. Zadeklarował, że przyśpieszy procedurę nadania dziecku numeru PESEL, bez którego nie można taniej kupować leków na alergię. Ojciec Marysi twierdzi, że po złożeniu wszystkich dokumentów, został poinformowany, że musi czekać na przyznanie numeru około dwóch miesięcy: