Weekendowe wydania dzienników dużo uwagi poświęcają sprawie wyroku na doktora Mirosław G. i przypadkom zachorowań na świńską grypę w Polsce. Na jakie inne tematy warto zwrócić uwagę, przeglądając gazety? Zapraszamy do lektury naszego przeglądu prasy!

Sobotni "Fakt" oskarża marszałek Sejmu Ewę Kopacz o rozrzutność i składanie deklaracji bez pokrycia. "Mówiła, że w ramach taniego państwa lata w podróże służbowe rejsowymi samolotami. Od początku swojego urzędowania zrobiła to tylko raz. Między innymi na jej loty rządowym embraerem Sejm wydał w ubiegłym roku ponad 760 tysięcy złotych" -  ujawnia gazeta. Bilet na rejsowy samolot dla marszałek Kopacz też nie był tani. Kosztował 3,5 tysiąca złotych. Choć nie była to podroż do Chin, ale do Sztokholmu" - podkreśla.

Nowe zasady w izbach wytrzeźwień

"Znowu stanowi się prawo bez debaty i pod presją czasu" - pisze jutrzejsza "Gazeta Wyborcza". Dziennik bardzo ostro krytykuje uchwaloną dziś przez Sejm nowelizację ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Poszerza ona zakres środków przymusu bezpośredniego, jakie można stosować w izbach wytrzeźwień. "Do tej pory tylko wiązano w pasy. Teraz będzie można nawet strzelać zbrodni gładkolufowej, szczuć psem czy używać paralizatorów" - wyjaśnia gazeta. "Pracownicy izby wytrzeźwień chcą mieć spokój i ciszę, więc zamiast tolerować marudzenie pijanego zapiętego w pasy, wstrzykną mu siłą w żyłę fenactil" - podsumowuje.

Rentowe eldorado

Na pierwszej strony "Gazety Wyborczej" znajdziemy też informację istotną dla wszystkich tych, których objęło podwyższenie wieku emerytalnego. "Będziesz pracował do 67 lat, a dostaniesz na emeryturze 500 zł mniej niż rencista, który odszedł z pracy 5-10 lat wcześniej"  - ostrzega gazeta. Artykuł dotyczący tej sprawy tytułuje przewrotnie "Idzie rentowe eldorado".