Niedziałająca od początku miesiąca winda na oddziale radioterapii Zachodniopomorskiego Centrum Onkologicznego w Szczecinie jest już sprawna – ustaliła reporterka RMF FM Aneta Łuczkowska. Dźwig zepsuł się prawie dwa tygodnie temu. Pacjentów na zabiegi trzeba było znosić po schodach na noszach.

Jak poinformował wicedyrektor szpitala Zbigniew Dudziński, nową i sprawną płytkę sterującą dźwigiem udało się zainstalować w czwartek o 2 w nocy. Urządzenie trzeba było sprowadzić z Włoch.

Na oddziale radioterapii działa teraz duża winda, do której spokojnie zmieści się pacjent na łóżku, zepsuła się za to druga, mniejsza. Najważniejsze jednak, że nie trzeba już nosić pacjentów po schodach.

Na początku lutego w oddziałowych windach zepsuła się tzw. płytka sterująca ruchem dźwigów. Serwisanci próbowali naprawić usterkę, winda jednak ciągle odmawiała posłuszeństwa.

Z pierwszego piętra znoszonych było codziennie na zabiegi kilka osób. Pielęgniarkom pomagali w tym pracownicy działu technicznego szpitala.

Dyrekcja Zachodniopomorskiego Centrum Onkologicznego w Szczecinie zapowiada wymianę obu awaryjnych dźwigów. Zamontowane na oddziale radioterapii windy mają już 30 lat.


(dp)