RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Osuwisko w Sosnowcu. Przy torach zapadła się ziemia

Autor: Publikacja: Sobota, 31 maja (09:49) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

W Sosnowcu zapadła się ziemia. Lej ma głębokość około 3 metrów i długość około 30 metrów.

Lej powstał w dzielnicy Maczki-Bór, około 30 metrów od biegnącej tam kolejowej linii towarowej.

W pobliżu jest m.in. budynek nastawni, ale na razie nie ma potrzeby ewakuowania pracowników.

Dla bezpieczeństwa jednak ruch jeżdżących tam pociągów ograniczono do zaledwie 10 km na godzinę.

Prawdopodobnie ziemia osunęła się z powodu szkód górniczych. Służby kolejowe cały czas sprawdzają, czy lej się nie powiększy.

(j.)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: