Groźny wypadek w Sarnowie między Kluczborkiem a Byczyną na Opolszczyźnie. Na krajowej "11" ciężarówka ścięła słup energetyczny, po czym wjechała w dom mieszkalny. Ranna została jedna osoba. Informację w tej sprawie dostaliśmy od Słuchacza na Gorącą Linię RMF FM.

W tej chwili ustalamy, co było przyczyną wypadku, bo to jest prosty odcinek drogi - powiedziała nam oficer dyżurna Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.

Według relacji kierującego, przed znakiem "obszar zabudowany" zaczął hamować i rzekomo go "pociągnęło", stracił panowanie nad pojazdem i ścinając słup energetyczny, przerwał ogrodzenie i wjechał w budynek mieszkalny. To jest budynek czterorodzinny - relacjonowała.

Jak podała, wszyscy mieszkańcy musieli opuścić dom: Kiedy tir ściął słup energetyczny, kable owinęły samochód i dosyć mocno tam iskrzyło, więc baliśmy się, żeby nie było jakiegoś przepięcia.

Obecnie ewakuowani wciąż czekają na nadzór budowlany i decyzję, czy będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


(e, pj)