Cztery osoby zginęły w wypadku w okolicach Biskupca. Na drodze krajowej nr 16 osobowy opel czołowo zderzył się z samochodem ciężarowym. Na miejscu zginął kierowca osobówki i wszyscy pasażerowie. Droga była w tym miejscu zablokowana przez ponad 9 godzin.

Do wypadku doszło w niedzielę rano na zakręcie pomiędzy miejscowościami Kromerowo i Nowe Marcinkowo. Z nieustalonych na razie przyczyn osobowy opel corsa zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. Wszyscy jadący oplem zginęli na miejscu.

Policja ustala ich tożsamość. Jak poinformował oficer prasowy olsztyńskiej policji, Krzysztof Wasyńczuk, samochodem podróżowały osoby w wieku ok. 50-70 lat. Widok na miejscu tragedii był okropny, scania dosłownie zmiażdżyła opla- opowiadał Wasyńczuk. Kierowca scanii był trzeźwy, pracował przy remoncie pobliskiego odcinka drogi krajowej nr 16. Ciężarówka jechała do Borek Wielkich, gdzie kierowca pracuje, miała na naczepie trochę piasku - dodał.

Kierowca scanii jest w szoku, mimo to złożył przed prokuratorem obszerne wyjaśnienia. Nie został zatrzymany i nie usłyszał żadnych zarzutów. Na razie ustalono, że gdy zobaczył na swoim pasie opla corsę próbował uciekać na pobocze, uderzył nawet w barierki, ale auto osobowe wbiło się pod ciężarówkę.

Blokada krajowej "16" trwała 9 godzin. Przez ten czas policja organizowała objazdy.

Niedaleko od miejsca tragedii doszło do kolejnego wypadku

Kilka godzin później w miejscowości Kromerowo, tuż przy wjeździe na objazdy zorganizowane po porannym wypadku doszło do kolejnego zderzenia. Jadący fordem wymusił pierwszeństwo i czołowo zderzył się z oplem astrą. Siła uderzenia była tak duża, że forda odbiło i samochód uderzył w kię. Kia i ford wjechały do rowu. Ranna została jedna osoba.

Pięć osób rannych w wypadku na krajowej "dziesiątce"

Do poważnego wypadku doszło także na krajowej "dziesiątce" w miejscowości Krzywanice w woj. mazowieckim. W zderzeniu dwóch aut ranne zostały 4 osoby. Niestety, jedna z nich po przewiezieniu do szpitala - zmarła. To 29-letni kierowca fiata. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że osobowy citroen zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka fiatem punto. Poszkodowani z obu aut zostali przewiezieni do szpitala. Droga przez kilka godzin była zablokowana.