Dwie kobiety okradały starszych ludzi podając się za hydraulików. Wpadły dzięki czujności 77-latki z Krakowa, która wezwała policję. Zanim jednak je złapano, prawdopodobnie oszukały wiele osób. Dlatego krakowska prokuratura zdecydowała się upublicznić ich zdjęcia i dane.

W marcu przestępczy duet przyjechał do Krakowa. Kobiety próbowały okraść mieszkającą starszą kobietę przy ul. Lublańskiej. Zadzwoniły domofonem, a kiedy odebrała, jedna z nich przedstawiła się jako pracownica wodociągów.

Plan spalił jednak na panewce, ponieważ złodziejki trafiły na osobę, która parę lat wcześniej została okradziona w bardzo podobny sposób. Starsza pani natychmiast zorientowała się, że ma do czynienia z oszustkami i zadzwoniła po policję.

Obie sprawczynie uciekły, ale postanowiły spróbować szczęścia dwa bloki dalej. Udało im się ukraść 500 złotych innej kobiecie. Kiedy jednak wychodziły z jej mieszkania, na ulicy czekał już na nie radiowóz.

Z uwagi na bardzo duże prawdopodobieństwo, że obie kobiety mogą mieć na sumieniu dużo więcej tego typu kradzieży Prokuratura Rejonowa Kraków Śródmieście Wschód nadzorująca postępowanie podjęła decyzję o upublicznieniu ich wizerunku oraz danych osobowych. Kobiety to: Rose Małgorzata c. Feliksa i Krystyny, Dąbrowska Sylwia, c. Dariusza i Doroty.