Pożar wybuchł w sklepie elektronicznym ul. Węgierskiej 79 w Nowym Sączu. Do gaszenia płomieni wysłanych zostało 21 zastępów gaśniczych - informuje straż pożarna.

Akcja gaszenia pożaru została zakończona. Z płomieniami walczyło 80 strażaków, którzy na miejscu pojawili się po godz. 6 rano. Ogień objął tysiąc metrów kwadratowych sklepu. Hala doszczętnie spłonęła. Reporter RMF FM Marek Wiosło ustalił, że na miejscu pozostała jednostka straży pożarnej, która będzie pracowała przy pogorzelisku. Służbom udało się uratować magazyn oraz zaplecze techniczne hali. 

Wiadomo, że doszczętnie spłonął sprzęt elektroniczny znajdujący się w środku, na który spadł, po czym się zapalił podwieszany sufit - powiedział reporterowi RMF FM Markowi Wiosło, Paweł Motyka, zastępca komendanta straży pożarnej w Nowym Sączu. 

Nasi słuchacze przesyłają zdjęcia ze zdarzenia na Gorącą Linię RMF FM

Przez pożar w Nowym Sączu utrudniony był ruch uliczny. Tworzyły się ogromne korki. W różnych punktach miasta dostrzegalna była ogromna smuga dymu. 

Nie wiadomo jeszcze jak doszło do pożaru. Konstrukcja sklepowej hali prawdopodobnie zostanie rozebrana. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.