Wiadomo jedynie, że 14-latki szukały trzy jednostki policji w kraju. Nieoficjalnie mówi się, że dziewczynę namierzono dzięki komórce, którą miała przy sobie.
Marta zaginęła w ubiegły piątek. Przed ósmą wyszła z domu do szkoły, ale do niej nie dotarła. Wieczorem o zniknięciu zaniepokojeni rodzice poinformowali policję. Funkcjonariusze ustalili, że przez zniknięciem dziewczynka usunęła z konta na Naszej Klasie swoje zdjęcia oraz listę znajomych.