Od dziś obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Pasażerów niemal w całej Polsce czekają utrudnienia. Wszystko przez remonty na torach, przez które trzeba było zmienić godziny i trasy niektórych pociągów.

Duże utrudnienia czekają mieszkańców Łodzi. Stracą oni część pociągów: do Krakowa - z powodu niskiej frekwencji oraz do Katowic i Bydgoszczy. Część pociągów do Warszawy pojedzie natomiast trasą okrężną - omijając Żyrardów i Skierniewice.

PKP InterCity zdecydowało również o ograniczeniu połączenia z Białegostoku do Warszawy. Na razie zniknie jeden pociąg, a od czerwca kolejne trzy.

Na pewno nowy rozkład bacznie prześledzić muszą wszyscy, którzy planują podróż do Warszawy. Z powodu remontu mostu średnicowego ponad 40 pociągów pojedzie przez Dworzec Gdański. To oznacza, że jadąc do Warszawy nie będzie można wysiąść w centrum.

W Śląskiem z rozkładu jazdy znikają z kolei trzy połączenia na trasie Katowice-Kraków. Nie będą kursowały pociągi TLK "Dolnoślązak", "Pogórze" i  "Wyspiański". Dużych zmian na razie nie będzie natomiast w kursowaniu Kolei  Śląskich.  Te zapowiadane są dopiero 1 kwietnia.

(abs)