Siarczysty mróz utrzyma się do czwartku. Zapowiada się ciepły weekend. W piątek w całej Polsce temperatura nie powinna spadać poniżej zera, meteorolodzy prognozują także opady śniegu.

Siarczysty mróz utrzyma się do czwartku. Zapowiada się ciepły weekend. W piątek w całej Polsce temperatura nie powinna spadać poniżej zera, meteorolodzy prognozują także opady śniegu.
Od czwartku więcej śniegu /Julian Stratenschulte /PAP/EPA

Polska jest jeszcze pod wpływem arktycznego powietrza, ale zachodni front atmosferyczny sprawi, że od czwartku będzie znacznie cieplej. Ciśnienie będzie rosnąć.

W całym kraju jest dziś mroźno. Najzimniejsze miasta to Białystok i Olsztyn. Temperatury wskażą tam w ciągu dnia -11 stopni Celsjusza. Najcieplej jest dziś na południu: w Krakowie i Katowicach - tam też posypie dziś śnieg.

W nocy z wtorku na środę najzimniej będzie na północnym-wschodzie Polski. Meteorolodzy prognozują, że temperatura spadnie tam do -18 stopni Celsjusza. W wielu miejscach popada też marznący deszcze, powodujący gołoledź.

W środę najzimniej będzie na północnym-wschodzie, m.in. w Olsztynie, Białymstoku, Gdańsku i Bydgoszczy. Z kolei 0 stopni Celsjusza wskażą termometry w Katowicach, w Rzeszowie i we Wrocławiu. Tam też meteorolodzy prognozują sporo słońca i opady śniegu.


W czwartek mróz wyraźnie zelżeje, choć w ciągu dnia mogą się go spodziewać mieszkańcy Olsztyna, Gdańska i Białegostoku i Warszawy. Śnieg posypie głównie na Podlasiu i Podkarpaciu.


W piątek już w całym kraju termometry wskażą dodatnie wartości. Zdecydowanie najcieplej będzie we Wrocławiu i w Krakowie - nawet do 4 stopni Celsjusza, a z kolei najchłodniej w Białymstoku - 0 stopni Celsjusza. We wszystkich regionach Polski sypnie śniegiem.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


(dp)