Konsekwencje zawieszonego protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów będą na pewno jednym z najgorętszych politycznych tematów nadchodzącego tygodnia. Co jeszcze nas czeka? M.in. zakończenie sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO w Warszawie.

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda spotka się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Najpierw dojdzie do tego w parlamencie, w obecności marszałków Sejmu i Senatu oraz premiera. Później Duda i Stoltenberg udadzą się na rozmowę w cztery oczy do Belwederu.

W nowym tygodniu powrócą zapewne pytania o lidera Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego i jego stan zdrowia po zabiegu kolana. Polityk od pewnego czasu nie pokazuje się publicznie. Kilka dni temu Marek Suski zapewniał na antenie RMF FM, że Kaczyński czuje się dobrze i cały czas rządzi partią. 

Sejmowa podkomisja zajmie się w nowym tygodniu prezydenckim projektem dot. frankowiczów. Chodzi o nieoprocentowane pożyczki od rządu dla tych kredytobiorców, którzy zachorowali lub stracili pracę. Posłowie powrócą też do prac nad tzw. Konstytucją dla Nauki.