Wiejska 4/6/8 oraz Nowogrodzka 84/86 to dwa adresy, przy których toczyć się będzie w tym tygodniu polityczna gra. Rekonstrukcja rządu oraz powakacyjne wznowienie obrad Sejmu - to kluczowe wydarzenia w polityce w nadchodzącym tygodniu.

Na wtorek zaplanowany jest dalszy ciąg rozmów Prawa i Sprawiedliwości z Porozumieniem Gowina i Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry.

Powinny zapadać ostateczne decyzje dotyczące tego, ile resortów zostanie po rekonstrukcji i jak je połączyć. Możemy też dowiedzieć się kto opuści fotel ministra, a kto skupi w swoich rękach dodatkową władze. Pojawiają się głosy, że Jarosław Kaczyński - by skruszyć opór Ziobry i Gowina - gotów jest podzielić się pieniędzmi z subwencji wyborczej. Choć politycy Zjednoczone Prawicy studzą oczekiwania, że koniec rozmów jest bliski.

Awantura o finanse państwa

W środę na polityczną plansze wróci Sejm i poselskie pionki. Czeka nas m.in. awantura o stan finansów państwa, bo rząd zmienia tegoroczny - kryzysowy budżet.

Jest pytanie jak PiS wybrnie ze sprawy wyboru nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Choć jest zgłoszona kandydatura - głosowanie nie jest w planie, bo to nie PiS zgłosiło na czas swojego kandydata.

Ważna jest jeszcze ustawa o ochronie zwierząt - tzw. "piątka dla zwierząt". Projekt wpłynął do Sejmu i zawisło pytanie czy szybko ruszą prace nad nim. Dziennikarze zastanawiają się czy prezes pokaże determinację, czy też projekt zostanie uwięziony na politycznym łańcuchu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kaczyński: Rozmawialiśmy z panem Kosiniakiem-Kamyszem, wydaje się stać po drugiej stronie

Opracowanie: