Były dyrektor Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich Zdzisław M. zatrzymany na polecenie krakowskiej prokuratury. Mężczyzna usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień i został aresztowany na trzy miesiące. To kolejna osoba zamieszana w aferę łapówkarską w tarnowskim magistracie. W areszcie od trzech miesięcy przebywa prezydent miasta, podejrzany o przyjęcie 50 tysięcy złotych łapówki.

Świadek pogrąża podejrzanego o korupcję prezydenta Tarnowa

Paweł P. - zatrzymany dwa dni temu w sprawie korupcji w Tarnowie - pogrążył swoimi zeznaniami prezydenta miasta - dowiedział się dziennikarz śledczy RMF FM. Mężczyzna potwierdził, że Ryszard Ś. otrzymał pieniądze za przychylność przy przetargach na budowę obwodnicy miasta. czytaj więcej

Prezydent Tarnowa Ryszard Ś. został zatrzymany 27 września i usłyszał zarzut przyjęcia 50 tysięcy złotych łapówki od firmy budowlanej. Podczas przesłuchania nie przyznał się do winy, ale według prokuratury jego wyjaśnienia nie korespondowały z zebranym materiałem dowodowym. Ryszardowi Ś. grozi do 8 lat więzienia.

O wręczenie mu łapówki podejrzany jest natomiast Bogdan G.

Na wątek korupcyjny prokuratura trafiła w śledztwie dotyczącym zmowy przetargowej związanej z budową połączenia Al. Jana Pawła II z węzłem Krzyż autostrady A4 w Tarnowie.

(edbie)